|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel+PP |
| Food Container Feature: | Reusable |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Description:
| Item Name | southeast style hot sale square stainless steel layers lunch box for office ladyr |
| Item No. | NI-327-BDH-1S |
| Material | stainless steel 201 |
| Weight | 522g/306g/742g |
| size | 17.5*13.3*8.2cm/17.5*14cm/16.2*12.8*19cm |
| Thickness | 0.4mm |
| Packaging |
as per your requirement |
| Sample | Available |
| Sample Time | 3-5 days |
| Logo | Laser engraving/ embossed/ silk screen printing/ heat transfer printing etc. |
| Production Lead time | 30 days after deposit |
| Payment Terms | 30% deposit in advance, balance before shipment |
| Payment options | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Port of Loading | Shenzhen or Shantou |



Our Services:
1. Qucik Response:Your inquiry will be replied within 24 hours. Highest Quick Response Rate over 97%
2. Smooth Communication: Well-trained and experienced employees to answer all your inquires.
3. Sincere Service Attitude: Treat Customers As Friends. No Questions are Neglected.
4. OEM Accepted: We can customize your products to meet all your different requests.
5. Small MOQ: Small Amount wholesales are supported to meet your needs as well as large demands.
6. Fast Delivery: We have Reliable Forwarders with long term cooperation and Competitive Price.
why choose us :
1.Factory direct: We can well control the quality and have absolute advantage prices.
2.OEM / ODM: is offered based on your quantity and requirement.
3.Best quality: We have good professional and experienced engineer and strict QA and QC system.
4.Best price: We make the product by our own factory and maintain the best quality while reduce the cost to offer competitive price
5.Best packaging: Cases wrapped in plastic bag, placed inside paper box. Accept custom packages. the safety of shipping is 100% guaranteed.
6.Best service: Our service term provides you with most professional service before and after sale .
If you are interested in our products, please don't hesitate to contact me.