|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Color: | Bicolor |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



Description:
| Item Name | Nicety 6 sizes child korean ss 304 double wall stainless steel bowl non slip mixing insulation bowl |
| Item No. | NI-603-LWWLG-16 |
| Material | stainless steel 201 or 304 |
| Size | 16cm 6.29inch;18cm 7.09inch;20cm 7.87inch;22cm 8.66inch;24cm 9.45inch;26cm 10.24inch |
| Weight | 120g 141g 183g 223g 266g 314g |
| Thickness | 0.3mm |
| Capacity | 480ml 680ml 940ml 1170ml 1520ml 1750ml |
| Packaging |
as per your requirement |
| Sample | Available |
| Sample Time | 7 days after Trade Insurance Payment established |
| Logo | Laser, Embossing, Silk, Heat Transfering, etc |
| MOQ | 500pcs |
| Production Lead time | 30 days after deposit |
| Payment Terms | 30% deposit in advance, balance before shipment |
| Payment options | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Port of Loading | Shenzhen or Shantou |



1. Quick Response:Your inquiry will be replied within 24 hours. Highest quick response rate over 97%
2. Smooth Communication: Well-trained and experienced employees to answer all your inquires.
3. Sincere Service Attitude: Treat customers as friends. No questions are neglected.
4. OEM Accepted: We can customize your products to meet all your different requests.
5. Small MOQ: Small amount wholesales are supported to meet your needs as well as large demands.
6. Fast Delivery: We have reliable forwarders with long term cooperation and competitive price.
Why Choose us:
1.Factory direct: We can well control the quality.
2.OEM / ODM: is offered based on your quantity and requirement.
3.Best quality: We have good professional and experienced engineer and strict QA and QC system.
4.Best price: We make the product by our own factory and maintain the best quality while reduce the cost to offer competitive price.
5.Best packaging: Cases wrapped in plastic bag, placed inside paper box. Accept custom packages. the safety of shipping is 100% guaranteed.
6.Best service: Our service term provides you with most professional service pre and after sale.
Dear friend, with us, your paymen is in safe!
FAQ >>>