10 PCS 18-24cm Stainless Stee Kitchenware Soup Pot Set Cooking Pots with Glass Lid
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Stove: | All Purpose |
| Capacity: | 1200-3520ml |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- NI-846-TG10PC
- Size
- 16-24cm
- Material
- Stainless Steel
- With Cover
- With Cover
- Handle
- With Handle
- Style
- Eco-Friendly
- Certification
- FDA, LFGB
- Cover Style
- Glass Cover
- Cover
- Transparent
- Weight
- 2.65kg
- Quantity
- 10PCS/Set
- OEM/ODM
- Acceptable
- Logo
- Customizable
- Transport Package
- Pet Set in a Box
- Specification
- 16cm/18cm/20cm/22cm/24cm/
- Trademark
- Nicety
- Origin
- Chaozhou Guangdong Cn
- HS Code
- 7323930000
- Production Capacity
- 10000/Month
Product Description
10 PCS 18-24cm Stainless Stee Kitchenware Soup Pot Set Cooking Pots with Glass Lid



- Made of eco-friendly material approved by European Tests.
- Creative, Professional, Popular, Widespread.
- High Quality, Competitive Price, Quick Delivery, Good Service.
- More Choices For Customers.
- Unique design,best delivery ,high quality guaranteed and competitive price.
- Can be customized according to customer's samples or requirements.
- Can't put in the microwave oven, can put in the oven.
| Item Name | 10 pcs 18-24cm soup pot set stainless steel pots With Glass Lid |
| Item No. | NI-846-TG10PC-DD |
| Material | stainless steel 201 |
| Size |
|
| Thickness | 0.4mm |
| Packaging |
as per your requirement |
| Sample | Available |
| Sample Time | 7 days after Trade Insurance Payment established |
| Logo | Laser, Embossing, Silk, Heat Transfering, etc |
| MOQ | 500pcs |
| Production Lead time | 30 days after deposit |
| Payment Terms | 30% deposit in advance, balance before shipment |
| Payment options | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Port of Loading | Shenzhen or Shantou |



Our Services:
1. Qucik Response:Your inquiry will be replied within 24 hours. Highest Quick Response Rate over 97%
2. Smooth Communication: Well-trained and experienced employees to answer all your inquires.
3. Sincere Service Attitude: Treat Customers As Friends. No Questions are Neglected.
4. OEM Accepted: We can customize your products to meet all your different requests.
5. Small MOQ: Small Amount wholesales are supported to meet your needs as well as large demands.
6. Fast Delivery: We have Reliable Forwarders with long term cooperation and Competitive Price.
Why Choose us:
1.Factory direct: We can well control the quality and have absolute advantage prices.
2.OEM / ODM: is offered based on your quantity and requirement.
3.Best quality: We have good professional and experienced engineer and strict QA and QC system.
4.Best price: We make the product by our own factory and maintain the best quality while reduce the cost to offer competitive price.
5.Best packaging: Cases wrapped in plastic bag, placed inside paper box. Accept custom packages. the safety of shipping is 100% guaranteed.
6.Best service: Our service term provides you with most professional service before and after sale .
Dear friend, with us, your money is in safe!
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- cookware
- 10 PCS 18-24cm Stainless Stee Kitchenware Soup Pot Set Cooking Pots with Glass Lid