|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel+Silicone |
| Food Container Feature: | Biodegradable |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



The product is made of eco-friendly material, approved by European tests.
Description:
| Product Name: | 304 stainless steel food container |
| Model Number: | NI001-BXH |
| Material: | SUS 304 stainless steel |
| Size: | 5.2cm/6.7cm/8.5cm/10.5cm/12.5cm/14.6cm |
| weight: | 27g/44g/66g/98g/146g/181g |
| capacity | 50ml/100ml/220ml/400ml/680ml/950ml |
| Logo: | Customized (laser,embossed, silkscreen printing, etc.) |
| Carton capacity | depending on the number you ordered. |
| Payment Terms: | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Sample: | 2-7 days |




