|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Feeding, Food Container |
| Type: | Bowl |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


Description:
| Product Name: | 14/18/22 cm pet supplies dog feeders |
| Material: | SUS 201 stainless steel+ silicone non-slip |
| Size: | 14cm/18cm/22cm |
| Weight: | 109.7g/ 196g/310.3g |
| Capacity: |
520ml/900ml/1750ml |
| Thickness: | 0.66mm |
| Logo: | Customized (laser,embossed, silkscreen printing, etc.) |
| Package: | 1pc/Plastic bags/Color box,36pcs/carton. |
| Carton Size: | 56X47X54 cm |
| Carton capacity | 36pcs/ctn |
| Payment Terms: | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Sample: | 3-7 days |





Our Services:
1. Qucik Response:Your inquiry will be replied within 24 hours. Highest Quick Response Rate over 97%
2. Smooth Communication: Well-trained and experienced employees to answer all your inquires.
3. Sincere Service Attitude: Treat Customers As Friends. No Questions are Neglected.
4. OEM Accepted: We can customize your products to meet all your different requests.
5. Small MOQ: Small Amount wholesales are supported to meet your needs as well as large demands.
6. Fast Delivery: We have Reliable Forwarders with long term cooperation and Competitive Price.
FAQ >>>
why choose us :
1.Factory direct: We can well control the quality and have absolute advantage prices.
2.OEM / ODM: is offered based on your quantity and requirement.
3.Best quality: We have good professional and experienced engineer and strict QA and QC system.
4.Best price: We make the product by our own factory and maintain the best quality while reduce the cost to offer competitive price
5.Best packaging: Cases wrapped in plastic bag, placed inside paper box. Accept custom packages. the safety of shipping is 100% guaranteed.
6.Best service: Our service term provides you with most professional service before and after sale .
If you are interested in our product, don't hesitate to contact us!