| Material: | Stainless Steel/High Borosilicate Glass |
|---|---|
| Food Container Feature: | Freshness Preservation |
| Feature: | Eco-Friendly, Stocked |








The product is made of eco-friendly material, approved by European tests.
Description:
| Product Name: | All stainless steel fresh-keeping box/High boron silicon fresh-keeping box |
| Model Number: | NI-1557-QGBXH/GPGBXH |
| Material: | Stainless steel/High boron silicon |
| Size: | 17.8*5cm/17.8*6.3cm/17.8*7.5cm |
| Size: | 338g/365g/371g/370g/435g/456g |
| Capacity | 600ml/800ml/1000ml |
| Logo: | Customized (laser,embossed, silkscreen printing, etc.) |
| Carton capacity | depending on the number you ordered. |
| Payment Terms: | T/T, Western union, Trade assurance, Paypal, L/C etc. |
| Sample: | 2-7 days |

1. Quick Response:Your inquiry will be replied within 24 hours. Highest quick response rate over 97%
2. Smooth Communication: Well-trained and experienced employees to answer all your inquires.
3. Sincere Service Attitude: Treat customers as friends. No questions are neglected.
4. OEM Accepted: We can customize your products to meet all your different requests.
5. Small MOQ: Small amount wholesales are supported to meet your needs as well as large demands.
6. Fast Delivery: We have reliable forwarders with long term cooperation and competitive price.
Why choose us:
1.Factory direct: We can well control the quality.
2.OEM / ODM: is offered based on your quantity and requirement.
3.Best quality: We have good professional and experienced engineer and strict QA and QC system.
4.Best price: We make the product by our own factory and maintain the best quality while reduce the cost to offer competitive price.
5.Best packaging: Cases wrapped in plastic bag, placed inside paper box. Accept custom packages. the safety of shipping is 100% guaranteed.
6.Best service: Our service term provides you with most professional service pre and after sale.
Dear friend, with us, your paymen is in safe!
FAQ >>>